chwilowki

Nowe rozporządzenie w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni informuje, że od dnia 21 sierpnia 2018 r. obowiązuje  nowe rozporządzenie  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie  najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia  w  środowisku pracy (Dz.U. z 2018 r., poz.1286).

W związku z powyższym wskazane jest, by pracodawca  w swoim zakładzie  dokonał analizy dotychczasowych wartości stężeń i natężeń czynników szkodliwych podlegających pomiarom i występujących  na poszczególnych stanowiskach pracy w celu  weryfikacji  oceny narażenia zawodowego  pracowników  lub możliwości  odstąpienia  od  wykonywania  takich  pomiarów.

Cykliczność  przeprowadzania  badań i pomiarów czynników szkodliwych występujących    w środowisku pracy  w połączeniu z monitorowaniem stanu zdrowia pracowników  daje  możliwość  podjęcia efektywnych   działań prowadzących  do ograniczenia  stopnia narażenia  zawodowego w środowisku pracy.

 

Pliki do pobrania
Download this file (rozporzadzenie.pdf)rozporzadzenie.pdf

Kontakt

Punkt informacyjny: 
tel/fax. (+48 14)612 32 34, 612 39 47, 612 39 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni