chwilowki

Stanowisko Krajowego Konsultanta w dziedzinie Zdrowia Publicznego w sprawie szczepień ochronnych

Szczepienia ochronne są najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym sposobem ochrony dziecka przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi. Celem szczepień jest utrzymanie wysokiego poziomu odporności zbiorowiskowej oraz zmniejszenie szans na zachorowania osób nieuodpornionych. Jeśli spadek liczby zaszczepionych w populacji będzie się pogłębiał, dojdzie do powrotu chorób, które dotychczas były skutecznie zwalczane a nawet istniała nadzieja na ich wyeliminowanie. W pierwszej kolejności będzie to odra, najbardziej zaraźliwa choroba infekcyjna spośród nich, na drugim miejscu krztusiec, następnie niezwykle groźne powodujące bezpośrednie zagrożenie dla życia: tężec, błonica i polio.

W związku z powyższym zapraszamy do zapoznania się ze Stanowiskiem Krajowego Konsultanta w dziedzinie Zdrowia Publicznego w sprawie szczepień ochronnych, które dostępne jest pod adresem: https://www.gov.pl/zdrowie/stanowisko-krajowego-konsultanta-w-dziedzinie-zdrowia-publicznego-ws-szczepien-ochronnych1.

Źródło: https://gis.gov.pl/kategoria/zdrowie/profilaktyka/szczepienia/

 

 

 

Kontakt

Punkt informacyjny: 
tel/fax. (+48 14)612 32 34, 612 39 47, 612 39 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2019  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni