chwilowki

OBOWIĄZEK REJESTRACJI GOSPODARSTW ROLNYCH

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni uprzejmie Informuję, iż istnieje obowiązek rejestracji działalności rolniczej polegającej na produkcji oraz wprowadzaniu żywności do obortu w organach Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Aby uzyskać wpis do Rejestru prowadzonego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni należy wypełnić i dostarczyć do siedziby Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej przy ul. Konstytucji 3 Maja 5 załączony  „wniosek o wpis do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów PIS” . Konieczne jest podanie numeru gospodarstwa rolnego nadanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

REJESTRACJA JEST BEZPŁATNA

 

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące rejestracji działalności rolniczej można uzyskać poprzez kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 14 612 39 47 wew. 16

 

Obowiązek rejestracji lub zatwierdzenia działalności podmiotów działających na rynku wytwórców żywności wynika z art. 61-67 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia (t.j: Dz. U. z 2019 r., poz. 1252).

Zgodnie z art. 61 wskazanej ustawy Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny jest organem właściwym w sprawach rejestracji, zatwierdzania, zawieszania oraz cofania zatwierdzenia zakładów, które m.in.: produkują lub wprowadzają do obrotu żywność pochodzenia niezwierzęcego.

Produkcja pierwotna (podstawowa) jest zdefiniowana w art. 3 ust. 17 rozporządzenia (WE) nr 178/2002 i oznacza produkcję, uprawę lub hodowlę produktów podstawowych, w tym zbiory.

Kontakt

Punkt informacyjny: 
Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach koronawirusa, kwarantanny i zdrowia

+48 222 500 115


e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

2023  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni