chwilowki

BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE

Zbieranie grzybów w Polsce jest bardzo popularne, a dla wielu ludzi stanowi hobby lub formę spędzania wolnego czasu na łonie natury Grzyby odgrywają dużą rolę, jako środek spożywczy ze względu na walory smakowe i zapachowe, którymi wyróżniają się wśród innych produktów. Z jednej więc strony grzyby są cenionym artykułem spożywczym i zbieranie ich dostarcza dużej przyjemności, ale z drugiej, mogą stać się przyczyną śmiertelnych zatruć pokarmowych.  

W Polsce rośnie wiele gatunków grzybów o różnej toksyczności. Spotykamy gatunki trujące, niejadalne i jadalne. Niemal każda rodzina grzybów ma swoich trujących przedstawicieli. Przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami można się jednak uchronić. Trzeba poznać grzyby jadalne i podobne do nich, często z nimi mylone, grzyby trujące.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką związaną z grzybami i bezpieczeństwem ich zbierania na „Dzień Bezpiecznego Grzybobrania”, który odbędzie się 01.10.2015r., w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bochni, ul. Konstytucji 3 Maja 5, w godzinach 10:00 - 13:00. W programie pokazy grzybów, prelekcje oraz konsultacje klasyfikatorów grzybów.

Kontakt

Punkt informacyjny: 
tel/fax. (+48 14)612 32 34, 612 39 47, 612 39 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2020  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni