chwilowki

„Papierosom mówię – Nie”

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu oraz zakończenia realizacji programów edukacji antytytoniowej w roku szkolnym 2016/2017 Państwowa Inspekcja Sanitarna wraz z Odziałem  Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizowała uroczystość promującą zdrowy styl życia.

Celem wydarzenia było zwrócenie uwagi na szkodliwe działanie palenia papierosów, ponieważ tytoń stał się jedną z głównych przyczyn przedwczesnych zgonów ludzi na całym świecie. Rak płuc, miażdżyca, udar – to tylko niektóre choroby bezpośrednio powodowane paleniem papierosów. Jak wyliczyło Ministerstwo Zdrowia co roku wskutek tytoniowego nałogu umiera nawet 67 tys. Polaków. Tylko wywoływany paleniem nowotwór płuc zabija średnio 20 tys. osób rocznie.

W uroczystości wzięły udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bocheńskiego wraz z wychowawcami i rodzicami. Uczniowie z klas realizujących programy edukacji antytytoniowej  przygotowali  pod kierunkiem Pani Bożeny Pośleńskiej spektakl mówiący  o zachowaniach asertywnych oraz wpływie tytoniu na zdrowie. Prezentowano też hasła mówiące o szkodliwości palenia tytoniu, były piosenki, prezentacja multimedialna i wystawa prac plastycznych. Na koniec odbyło się podsumowanie  trzech konkursów na plakat o tematyce antynikotynowej i wręczenie nagród i wyróżnień którego dokonał Pan  Lucjan Robert Cerazy - Zastępca Burmistrza. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali owoce  jako alternatywę dla papierosa.

Kontakt

Punkt informacyjny: 
tel/fax. (+48 14)612 32 34, 612 39 47, 612 39 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2018  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bochni